Test 2

Rau w piątek w Stambule spotkał się najpierw z szefami MSZ Turcji i Rumunii, Mevlutem Cavusoglu i Bogdanem Aurescu. Wśród tematów ich rozmów było m.in. rozszerzenie NATO o Szwecję i Finlandię. Wieczorem szef polskiej dyplomacji rozmawiał z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Po tym spotkaniu dziennikarze dopytywali, czy po rozmowach jest optymistą w kwestii szybkiego rozszerzenia Sojuszu o te kraje.

Rau: Turcja, Rumunia i Polska mają wspólny interes w zakresie bezpieczeństwa

  • Tutaj trzeba być optymistą, bo nie ma alternatywy dla tego. Mieliśmy bardzo dobrą rozmowę z panem prezydentem (…), w sprawie rozszerzenia NATO wymieniliśmy nasze poglądy, demonstrując z moim partnerem rumuńskim praktycznie takie samo stanowisko. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to z perspektywy tureckiej może być proces, ponieważ kontakty między stroną turecką a szwedzką i fińską są intensywne, konsultacje polityczne w tej sprawie sięgają daleko poza ten trójkąt, jest to dynamiczny proces – odpowiedział szef MSZ.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-rau-rozmawial-z-erdoganem-o-rozszerzeniu-nato-trzeba-byc-opt,nId,6054220#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.